Vyklápacie moto prilby sa začínajú radiť k najpopulárnejšej voľbe

Ste vášnivým motorkárom a rozmýšľate nielen nad kvalitami rôznych motocyklov, ale takisto overalu a doplnkov? Treba však začať od neodmysliteľného bezpečnostného prvku, moto-prilby.
Aj v tomto smere však máme na výber niekoľko kategórií a v nich zaradené prilby rôznych značiek, cien a samozrejme kvalít. Pri výbere je dôležité začať vhodnou kategóriou podľa štýlu vášho motocykla a štýlu vašej jazdy. Čiže v prípade jazdy na malom skútri samozrejme budeme vyberať inú konštrukciu (otvorená), než napríklad pri rýchlej jazde na športovej motorke (integrálna).Motorkár, chopper, model
Veľmi funkčné spojenie komfortných vlastností spolu s bezpečnosťou a odolnosťou predstavujú spravidla tkzv vyklápacie prilby, kedy sa k favoritom radí schuberth C4 a mnohé iné. Vytúženú kvalitu vám však dodajú práve známejšie značky. Vo všeobecnosti sa ale práve táto kategoria vyklápacích prílb začína radiť k tým najpopulárnejším.

  • Prečo?

No najhlavnejší dôvod bol už vlastne spomenutý- spoľahlivým spôsobom krížia pohodlie s bezpečnosťou, respektíve vlastnosti integrálnych prílb ako keby krížené s pohodlím tých otvorených, nakoľko disponujú možnosťou predného výklopu.

  • Kvalita a spoľahlivá ochrana musí byť na prvom mieste

Takéto bezpečnostné prvky, ku ktorým sa pochopiteľne viažu prísne kritériá, musia prejsť určitým testom a schválením. Ak prejdú pozitívne a sú teda dostatočne overené, označia sa certifikátom. Najznámejším a dôležitým je ECE 22.05. Takéto označenie záujemcovi napovedá, že produkt bol predtým, ako bol pustený na trh, plnohodnotne otestovaný a prešiel požadovanými normami bezpečnosti.Štartovanie motorky, výfuk

  • Vráťme sa tak k populárnej kategórii vyklápacích prilieb a spomeňme ešte niekoľko oceniteľných benefitov

Odklápacie plexi poskytuje pohodlnú ochranu pred nárazom vetra či napríklad nepríjemným dažďom alebo doterným hmyzom. Slnečný štít chráni pred UV žiarením a modely s totožnou konštrukciou spravidla disponujú kvalitnou ventiláciou, čo oceníme tiež pri dlhšej jazde.