Zmena životného štýlu

Možno práve ty si ten typ človeka, ktorý nie je so sebou spokojný a aj tvoje okolie sa na teba pozerá ako by si bol z iného sveta. Je načase zmeniť tvoj celkový životný štýl, s ktorým je späté stravovanie. Tvoje stravovacie návyky sú ukážkou toho, ako by to v žiadnom prípade nemalo vyzerať a ty sa ešte čuduješ prečo tak vyzeráš. Toto všetko je tvojim impulzom na zmenu k lepšiemu.

dieta

Na začiatok ti radím, aby si zo svojho jedálnička vyradil všetky sladkosti a sladené nápoje, ktoré iba prispievajú k tvojej nespokojnosti s tebou. Vymeň ich za čistú vodu poprípade za čaje. Začni nakupovať chytro a rozumne. Docieliš tak jednak úsporu peňazí za nákup, ale aj zmenu v životnom štýle. Kupuj len základné potraviny, ktoré sú jednotného zloženia a nie sú zložené s niekoľkých ďalších iných potravín. V jednoduchosti je krása ako sa hovorí.

Určite zaraď medzi potraviny, ktoré nakupuješ celozrnné pečivo, ryžu, zemiaky, biele jogurty, mäso, vajcia, ovocie a veľa čerstvej zeleniny a tie buchty a sladkosti, ktoré ti pretŕčajú cez nákupný košík pekne vráť na miesto do regálu. Var jednoducho a rýchlo. Jedlo si pripravuj dopredu a zabudni na vyprážanie. Vyvaruj sa jedeniu v meste a na ulici, kde na teba číhajú na každom rohu vysoko kalorické jedlá, ktoré ti k tvojej zmene životného štýlu neprospievajú. K tomu to nezabudni pridať dostatočný pohyb a odpočinok a uvidíš, že začneš byť so sebou spokojný nielen ty, ale aj tvoje okolie. Všetko toto si žiada určitý čas, ktorý je individuálny u každého človeka pretože všetci sme iní.

musli

Zmena životného štýlu nie je nič zložité, stačí ak dodržíš tých pár rád do života a pôjde to skoro samo. Vytvor si k tomu pozitívny vzťah a odignoruj ľudí, ktorí ti v tom budú iba neprajníkmi. Psychická pohoda je veľmi dôležitá. Vytrvaj a budeš odmenený, povoľ a budeš porazený.