Čo všetko, vás ochráni pri páde z motorky

Iste viete, že jazda na motorke nepatrí k tým úplne najbezpečnejším aktivitám, ktorým sa môžete vo svojom živote venovať. Môžete jazdiť opatrne, a to ako len chcete, môžete byť skutočne ohľaduplným účastníkom cestnej premávky, no na motorke nie ste chránení ničím iným, ako sú ochranné prvky na vás alebo na vašej motorke. Viete, čím všetkým, môžete svoju bezpečnosť ešte zvýšiť?Človek v stoji šoféruje motorku pri západe slnka

Ochranné prvky na motorke
Moto chrániče, to je súhrnný názov pre padacie rámy a takzvané padáky. Oba tieto „doplnky“ chránia motorku samotnú, no do istej miery aj vás. Rámy sú vo všeobecnosti možno trošku odolnejšie a majú aj svoju estetickú stránku. Motorka s nimi môže vyzerať robustnejšie, avšak, keďže ide o celkom výrazné prvky, musíte si vedieť vybrať tie správne, ktoré motorke vzhľadovo skutočne pomôžu, nie jej poškodia.
Padáky sú v podstate neviditeľné, majú podobnú funkciu, no podľa niektorých skúsených motocyklistov, spĺňajú ochrannú funkciu pre motorku aj pre vás, o čosi horšie.

Ochranné prvky na vašom tele
Tieto veci asi dobre poznáte, no pre tých menej skúsených, alebo menej uvedomelých, si ich vymenujeme ešte raz a pekne pokope. Toto sú veci, ktoré by ste na sebe mali mať aj vtedy, keď idete len na krátku cestu.
Muž jazdí na veľkej striebornej motorke

  1. Prilba-nie je asi potrebné vysvetľovať, prečo je potrebná
  2. Chránič chrbtice– alebo takzvaná korytnačka
  3. Pevná obuv na motorku– mala by byť vyššie ako vaše členky
  4. Chrániče kolien a lakťov– verte, tie oceníte aj keď spadnete na asfalt pri sadaní na motorku
  5. Okuliare– to platí len vtedy, ak nemáte na prilbe čelné sklo
  6. Rukavice a chrániče zápästia– rukavice sú skutočne podstatné, pomôžu vám aj v rámci samotného držania riadidiel

Ak si chcete urobiť lepšiu predstavu o tom, ako by ste sa mali obliecť na motorku.