To je rýchlosť

V dnešnej modernej dobe by si ľudia všetko radi merali. Meriame si prejdené kroky, vzdialenosti, ktoré sme zabehli, tak prečo by sme si nemohli merať aj také veci, ktoré sme doteraz nemerali? Veď to sú vlastne všetky spomínané. Pre milovníkov motoriek môže byť záhadou, prečo nie je automatickou súčasťou každej motorky ukazovateľ zaradenej rýchlosti. Ručne si ju síce prehadzujeme podobne ako v aute, ale aj táto informácia o aktuálnej rýchlosti by nám mohla byť celkom užitočná. Možno by motivovala viac šoférov motoriek dodržiavať predpisy a vedeli by si uvedomiť, že niekedy ani rýchlosti nestačia na ich rýchlu jazdu, ktorou ohrozujú seba, ale aj ostatných.

Takou rýchlosťou som ešte nešiel na motorke!

bike-1836962_1920Niekedy človeka naozaj zaujíma akú rýchlosť má zaradenú aj na motorke. Nie je to nič nezvyčajné, človek je tvor zvedavý a keď sa tomu dá pomôcť, prečo by sme to nemohli vyskúšať. Ukazovateľ zaradenej rýchlosti je takmer novinkou na trhu. Je vhodný pre rôzne typy motoriek. Nové motorky majú svoje merače – ukazovatele rýchlosti už zabudované, no staršie typy motoriek, ktoré sú najviac využívané, sú bez nich.

motorbike-407186_1920

Zadovážiť si viete takýto typ ukazovateľa jednoduchou cestou cez internet. Keď si navolíte presný typ vášho motocykla, tak vám vyberie typ ukazovateľa, ktorý je vhodný priamo na váš motocykel. Nikdy to snáď nebolo jednoduchšie. Niektorí ľudia sú zvyknutí na ukazovanie svojej aktuálnej rýchlosti a preto, keď prejdú na motocykel, ktorý túto funkciu nemá, tak sú sklamaní, že si nevedia zistiť akou rýchlosťou vlastne idú. Človek často aj v aute zabudne akú rýchlosť má zaradenú. Hlavne na začiatku, keď ešte nemá také skúsenosti so šoférovaním. Preto sa stáva, že aj na motorke vám vypadne z hlavy akú rýchlosť máte vlastne aktuálnu. Keby ste mali ukazovateľ rýchlosti, tak sa jednoducho na to pozriete a viete!