Navarte si niečo chutné aj počas bielkovinovej diéty

Ketogénna diéta vám dá zabrať hlavne v jej začiatkoch, asi po dvoch týždňoch to začne byť omnoho znesiteľnejšie. Čo však robiť, jesť a variť, keď už budete môcť za deň zjesť aspoň jedno normálne jedlo? Tu je niekoľko tipov, ktoré pomohli mne osobne, a ktoré určite pomôžu aj vám.Šalát zo špenátom a kuracím mäsom

Nesústreďte sa na recepty, ale na ich prevedenie
Nebudem vám vymenúvať konkrétne recepty, to by asi nebolo možné. Príprave jedál sa sústreďte skôr na to, ako si jedlá pripravujete. Tým mám na mysli napríklad ich správne dochutenie a hlavne, jedzte veľa zeleniny, ktorá vás ako zasýti, tak i dodá jedlu vášmu pokrmu.

Zamilujte si rastlinné oleje
Niekedy dokáže naozaj málo urobiť naozaj veľa. Tým mám na mysli to, že ak si akékoľvek jedlo dobre osolíte, okoreníte a dochutíte kvalitným rastlinným olejom, tak bude dobre chutiť skutočne čokoľvek. Napríklad k tým olejom. V skutočnosti môžete jesť aj iné oleje, ako je olej olivový. Rakytníkový, sezamový, avokádový či tekvicový, všetky oleje sú povolené. To je teda moja prvá rada. Ak sa nechcete zblázniť z toho, že budete neustále dokola jesť to isté, respektíve, všetko bude chutiť veľmi podobne, tak si nakúpte všetky možné oleje a jedlá dochucujte aj nimi.

Spriateľte sa so soľou
Soľ som už spomenula, no keďže zohráva v príprave jedla, a hlavne pri ketogénnej diéte, veľmi veľkú úlohu, musím ju spomenúť aspoň ešte raz. Soľ je dôležitá preto, lebo pri diéte môžu vášmu telu chýbať niektoré dôležité minerály, no a spolu s nimi aj soľ. Soľte viac, a to preto, aby ste z jedla dostali lepšiu chuť a tiež preto, aby ste sa cítili dobre.Ružičkový kel v miske

Spoznajte čaro byliniek
No a posledná vec, ktorú by ste mali pri tejto diéte využívať čo najlepšie sú bylinky. Bylinky sú povolené už od prvého dňa diéty a sú to práve tie ingrediencie, ktoré dodajú chuť aj vode. Nemusíte nimi šetriť, nemusíte sa obmedzovať v ich množstve a druhu. No a ak ste doteraz ešte nepochopili, ako bylinky pri varení používať, tak sa to čím skôr naučte.