Vhodný matrac pre dieťa

Pri výbere matraca sa najčastejšie nad jeho kvalitou začíname zamýšľať až vtedy, keď nás trápia nejaké zdravotné ťažkosti, ako sú napríklad bolesti chrbtice alebo kĺbov. Ide teda o obdobie, keď sme už dospelými ľuďmi, prípadne v pokročilom veku, kedy sa nám práve začínajú prejavovať spomínané nepríjemnosti. Naozaj dobrý a kvalitný matrac by sme však mali riešiť od úplného malička a teda pri kupovaní matraca by sme mali myslieť aj na tých najmenších. Pokiaľ dieťa od úplného detstva spáva na nekvalitnom matraci, môže mu to v budúcnosti spôsobiť taktiež zdravotné ťažkosti. Preto je naozaj nevyhnutné dbať aj na matrac pre deti a bábätká a zabezpečiť im takú podporu pre ich telo, akú potrebujú pre správny rozvoj. Na trhu je množstvo matracov, ktoré sú ideálne do detských postieľok, avšak pokiaľ si neviete vybrať, odporúčame vám napríklad matrac BABY premium.

Posteľ pre dievča

Matrace BABY premium sú ideálnou voľbou do akejkoľvek detskej postele a hodia sa pre deti od tých najmenších až po staršie vekové kategórie. Keďže deti sú veľmi citlivé na rôzne podnety, matrace BABY premium sú vyrobené tak, aby boli zdravotne nezávadné. Rovnako je prispôsobená aj ich mäkkosť/tvrdosť, ktorá umožňuje dieťaťu počas spánku maximálne pohodlie a dobrú podporu pre jeho chrbticu.

Posteľ pre bábätko

Pri detských matracoch sa taktiež dbá aj na to, aby boli antibakteriálne, takže sú vhodné aj pre malých alergikov. Keďže malým deťom sa môže počas noci stať nejaká nehoda, matrac BABY premium má riešenie aj na tento problém a to prostredníctvom snímateľného poťahu, ktorý je možné pri znečistení vyčistiť opraním. Povrch tohto matracu je rovnako upravený pre deti a to takým spôsobom, že jeho boky sú špeciálne vystužené, aby nehrozilo spadnutie z postele. Keď teda chcete svojmu dieťaťu dopriať kvalitný, zdravý a bezpečný spánok, určite mu pri zariaďovaní izby vyberte taký matrac, ktorý je prispôsobený detskému telu.