Matrace na mieru a Váš kvalitný spánok

Kvalitný spánok ovplyvňuje náš deň a dokonalý oddych a relax počas spánku nás revitalizuje a dodáva nám potrebnú energiu. Jej kvalitu ovplyvňuje množstvo faktorov, správny výber matracov je ale dôležitý.

Ak ste sa rozhodli pre výmenu nefunkčného, preležaného matraca alebo uvažujete o kúpe funkčného, anatomického matraca s ortopedickým efektom matrace na mieru sú tou správnou voľbou. Ponúkajú Vám viacero typov matracov, ktoré sa vyznačujú protialergickým efektom, sú odporúčané ortopédmi, dokonalé podopierajú Vašu chrbticu počas spánku a umožňujú Vám zdravý a kvalitný oddych a relaxáciu.

bedroom-349698_640

Technológia ich výroby je postavená na využití certifikovanej švajčiarskej peny s atestom kvality. Na výber máte veľa možností – pružinové, taštičkové, penové matrace s antibakteriálnou povrchovou úpravou a poťahom, ktorý je možno prať. Čo sa týka rozmerov, matrace na mieru, to znamená výroba v iných atypických rozmeroch ako sú štandardné je samozrejmosťou a bez dodatočného príplatku. Vaše požiadavky sú na prvom mieste a po Vašom výbere vhodného matraca nastáva ich realizácia.

Najčastejšou otázkou je správny matraca – profesionálni odborníci Vám poradia a odporúčajú vziať do úvahy nasledujúce faktory :

Tvrdosť matraca – existuje viacero tvrdostí podľa klasifikácie v stupnici od 1 až po 7, od veľmi mäkkého až po takmer tuhý matrac z prírodných kokosových materiálov alebo veľmi tvrdej peny. Záleží od hmotnosti, ľuďom s vyššou hmotnosťou sa neodporúča príliš mäkký matrac, rýchlo sa deformuje a vytvára pocit hojdania. Najoptimálnejšou voľbou je stredne tvrdý matrac, ktorý anatomicky kopíruje Vašu chrbticu. Prípadne aj tzv. partnerský matrac, ktorý má z každej strany rozdielnu tvrdosť.

Poloha pri spánku – môže byť rôzna, pre spánok na boku je vhodnejší mäkší matrac, prispôsobí sa rýchlejšie Vašej polohe v spánku, naopak tvrdší je ideálny pre polohu v spánku na bruchu alebo chrbte.

mattress-2029190_640

Potivosť počas spánku – pri vyššej potivosti pružinové matrace najlepšie odvetrávajú vlhkosť vďaka pružinovému systému.

Ponúkané matrace na mieru sú anatomickou, fyzioterapeutickou a mimoriadne funkčnou pomôckou pre kvalitný oddych.