Sex, drogy a rokenrol na európsky spôsob.

Európa je výnimočná. Ten nádych histórie a dedičstvo monarchií, ktoré sa tu vystriedali ju robí naozaj príťažlivou pre turistov. Čo môže byť romantickejšie ako prechádzať sa po historických centrách európskych metropol a cítiť sa ako v 19. storočí, kedy si dámy v nariasených šatách a páni v elegantných frakoch vyšli do ulíc na večernú vychádzku. Potom nastane noc a s prvými hviezdami vychádza na povrch aj pravá tvár každého mesta. Ľudia odhodia masky, aj svoje zábrany a pod rúškom tajomna noci sa začína to skutočné dobrodružstvo. Európske mestá – to sú dve tváre jedného sveta. Sveta, ktorý bol po stáročia morálne bičovaný kresťanstvom a represívnymi režimami. Napriek tomu jeho obyvatelia zostávajú stále rovnako vynaliezaví a vždy si nájdu miesta, kde môžu byť sami sebou. Takí, akí boli už od prvopočiatku. Iba ľudia.

Európa ukazuje čaro kontrastov života. Že život nie sú len honosné paláce panovníkov, ale aj orgie, ktoré sa tam vo veľkom usporadúvali. A sú to tiež špinavé bary Paríža, kde si chudobní umelci utápali svoju depresiu v absinte a v náručiach prostitútok, kde vznikali námety na jedny z najväčších umeleckých diel.

Súčasný turizmus je rovnako rozporuplný. Ľudia si radi pozrú príjemné miesta a pekné budovy, ale nájde sa veľké percento, ktoré prahne po senzáciách a šokujúcich informáciách. A preto, pri potulkách Európou hor sa do „Red light districts“.

Amsterdam

Amsterdam – toto mesto je tradičným cieľom pre milovníkov uvoľnenej zábavy. Ľahké drogy dostupné každému a samozrejme známy De Wallen red light district. Alebo tiež štvrť s veľkou koncentráciou na červeno nasvietených okien – akoby výkladných skríň pre prostitútky, ktoré v nich takýmto spôsobom propagujú svoje erotické služby. Najstaršia časť Amsterdamu bola v minulosti miestom, kde sa námorníci po práci radi prišli trochu „uvoľniť“. De Wallen je plný sex shopov, múzeí s erotickou tematikou a samozrejme verejných domov. Ale pozor, fotiť prostitútky v práci je prísne zakázané.

Pariz

Paríž – mesto módy, svetiel, lásky a sexu. Svetoznámy Moulin Rouge a rôzne typy prevádzok pre dospelých – kabarety, múzeá, divadlá s erotickou tematikou, to je štvrť Pigalle. Veľmi vyhľadávaná turistická atrakcia. Dnes tam v uliciach nájdete skôr turistov, ako ľudí „pochybných mravov“. Ale samozrejme je dobré byť všade obozretný. Bouloňský lesík je tak isto parížskou ikonou prostitúcie. Ale keďže v Paríži je nelegálne platiť za využívanie erotických služieb, ani Bois de Boulogne už nie je, čo „býval“ kedysi.