Ako sa dá dosiahnuť prirodzene štíhla postava?

Zaujímali ste sa niekedy o diéty, o návody ako schudnúť, či ako si udržať zdravú hmotnosť a atraktívnu postavu? Odpoveď je pravdepodobne áno, z času na čas totiž tomu venuje pozornosť skoro každý. Ženy, ale aj nejeden muž.

Možno ste už počuli o tkzv „tekutej“ diéte hollywoodskych celebrít alebo o podobných formách stravovania, ktoré ale logicky môžu mať len krátkodobý efekt. Slúžia skôr na rýchle zhodenie váhy pri natáčaní autentických či autobiografických filmov. Vlastne to vidíte aj sami, že hoci ide o celebrity, tie kilá následne naberú späť. Človek, čo chce vo všeobecnosti schudnúť alebo si strážiť váhu, musí upraviť svoj jedálniček, avšak nie do podoby, v ktorej skolabuje od hladu.

vločky, diéta

Práve preto je už dlhší čas známa bielkovinová diéta. A tá je v podstate určená každému z nás. Ľuďom, čo si radi udržiavajú svoju postavu, ale aj tým, ktorí potrebujú schudnúť niekoľko kíl navyše a účinne spáliť tukové zásoby.

  • Bielkovinová strava nám umožňuje efektívnejšie spaľovať tuky a pritom udržiavať zdravý chod organizmu. V neposlednom rade je pre proteínovú stravu typická schopnosť udržiavať funkčné svalstvo, pevné kosti a zdravý chrup.

Na základe týchto vlastností bielkovín vidíme, že ide o trochu inú diétu než takú, pri ktorej by sme len bezhlavo hladovali a pritom deformovali naše telo.

žena cvičí

Má veľa spoločného s ketodiet, ktorá má za cieľ dosiahnuť v našom tele proces rýchleho a efektívneho spaľovania tukov. V tomto prípade vravíme konkrétne o snahe dosiahnuť stav označovaný ako ketóza. Ten prichádza pri obmedzení príjmu cukrov a sacharidov.

Sacharidy sú hlavným „palivom“ pre náš organizmus. Ak sa ich hladina zníži, telo si miesto nich urči za hlavný zdroj spaľovania uložené tuky. Týmto pádom sa zbavíme primárne tukov, a to v podstate veľmi rýchlym a efektívnym spôsobom. Proteíny sú v danom smere dôležité takisto z hľadiska podpory zdravej a účinnej funkcie metabolizmu.