Rokmi overená diéta: Ketodiet spaľuje tuky

Povedzme, že sa nachádzate v situácii, v ktorej ste sa rozhodli schudnúť. Zo zdravotných alebo estetických dôvodov. Tak či inak, od tohto procesu si sľubujete, že sa budete cítiť lepšie. Viac fit z hľadiska fyzickej kondície a s vyšším sebavedomím. V takomto prípade sa pravdepodobne budete chcieť orientovať na niektorú zo známych diét, konkrétne sa niektorou z nich inšpirovať a snažiť sa ju poctivo dodržiavať.

pomarnč, meter

A teraz je zaujímavé pozrieť sa na fakt, že koľko už vzniklo najrôznejších diét, hoci mnohé z nich mali len krátku životnosť. Vlastne boli len dočasným trendom, niečím novým, možno skôr akýmsi pokusom. Sú ale aj tie, ktoré si uchovali svoje postavenie a sú známe už niekoľko rokov. A taká je aj ketodiet, ktorá navyše posledné roky naberá stále viac na popularite.

Dôvodom je zrejme jej charakteristika a samotný princíp, ktorý pôsobí rozumne a presvedčivo. Nevraví totiž o nejakom bezcieľnom hladovaní a myslí pritom aj na faktory, akými sú metabolizmus, svalová hmota, či obávaný jo-jo efekt.

nohy, osobná váha

To znamená, že táto ketónová diéta myslí do budúcna. Myslí aj na kondíciu a fungovanie tela po tom, ako ju budete dodržiavať už nejaký ten čas. Viditeľné a vlastne v mnohých prípadoch prekvapivo skvelé výsledky sa dostavia už za pár týždňov od jej začatia. Zamerajme sa však opisom presnejšie na jej princíp:

Povedané stručne, jej primárnym cieľom je spaľovať tuky a pritom zachovávať svalové tkanivo. Dosiahnuť, aby sa telo prirodzene a prednostne zbavovalo uložených tukov, no nestrácalo zo svalstva. Svaly majú pri chudnutí veľmi podstatnú úlohu, sú zodpovedné za funkčné a rýchle spaľovanie tukových zásob. Pri odlišných typoch diét sa často krát stane, že po nejakom čase vravíme o jo-jo efekte, kedy je vlastne svalstvo oslabené a telo sa nevie vysporiadať s náhlou zmenou príjmu energií.

  • Pri ketodiéte sa zvykneme stretnúť tiež s označením ako napríklad ketónová, cyklická, či proteínová a bielkovinová.