O kŕčových žilách v kocke.

Čo sú to kŕčové žily?

Žily na nohách sú enormne namáhané. Aj z toho dôvodu sa kŕčové žily objavujú v najväčšej miere práve na dolných končatinách. Kvôli gravitácii, ktorá pôsobí na krv v našom tele, sa v žilách vytvorili špeciálne chlopne zabraňujúce krvi spätnému toku do nôh. Avšak vplyvom rôznych faktorov sa častokrát tieto chlopne poškodia a tým pádom sa krv v žilách neprimerane hromadí. Steny žíl sa poškodzujú a tým pádom už náš cievny systém nie je schopný správne plniť svoju pôvodnú funkciu. Žily sa stávajú natoľko hrubými, že je možné ich pozorovať voľným okom na povrchu kože. Podľa hrúbky žíl rozlišujeme tieto typy deformácie – metličkové žily (hrúbka do 1mm), retikulárne žilky (do 3mm) a varixy (nad 3mm).

Runnin

Aké sú príčiny vzniku kŕčových žíl?

Faktory sú individuálne a závisia od konkrétneho človeka. Veľký vplyv má genetika a podľa štúdií sú na kŕčové žily náchylnejšie ženy. Vznik a rozšírenie tohto ochorenia môžeme výrazne ovplyvniť životným štýlom. Najčastejšie príčiny bývajú – fajčenie, málo pohybu a športovej aktivity (okrem silových cvičení), obezita, vek, sedavé zamestnanie alebo priveľa času stráveného v stoji, hormonálna antikoncepcia, nevhodná obuv alebo príliš tesné oblečenie.

Nohy

Ako sa kŕčové žily prejavujú a čo sa s tým dá robiť?

To, že sa so žilami na vašich nohách niečo deje, signalizuje pocit ťažkých nôh, ich bolesť, pálenie, respektíve tŕpnutie nôh a kŕče. Ďalším sprievodným javom sú viditeľné žily, ktoré vytvárajú hrčky a časom sa môže vyskytnúť aj začervenanie, ekzém, vredy a krvné zrazeniny. Neliečené kŕčové žily sú nebezpečné, pretože hrozí trombóza či pľúcny edém. Netreba ich teda podceňovať a čo najskôr navštíviť angiologickú ambulanciu. Moderné centrum liečby kŕčových žíl http://www.venasum.com/stranky/ochorenia-zil/krcove-zily.php Venasum je výnimočné z toho dôvodu, že na liečbu využíva inovatívne postupy, ktoré sú bezbolestné a bez nutnosti hospitalizácie. Vaše nohy tu preto budú v správnych rukách.