kufor kimpex

Ich rozmach je badateľný niekoľko posledných rokov, častejšie ich vídame na cestách, ale aj v lesoch a na poliach. Tak, ako jazda na motorke má svoje zásady a vyžaduje si určité opatrenia, tak je to aj so štvorkolkami.

kufr na motorku

Aby ste mali všetko potrebné poruke…

Potrebné je napríklad vybavenie, ktoré jazdec využije na dlhších cestách. Na ich uloženie slúžia kufre, ktoré toto všetko zabezpečia a ukryjú. Medzi značky v ponuke kufrov na štvorkolky, známe svojou kvalitou, patrí kufor Kimpex. Materiál, z ktorého sú vyrábané, je plast, a ten je zárukou ich odolnosti voči vonkajším vplyvom či poškodeniu a tiež dlhej životnosti celého výrobku. Kufre sa vyrábajú ako univerzálne na prednú aj zadnú časť, no pre svoju štvorkolku si musí vhodný typ vybrať zákazník sám. Každý jednotlivý typ má základný popis, ktorý obsahuje aj jednotlivé rozmery, podľa ktorých sa dá určiť ten správny typ na danú štvorkolku. Na to, aby kufor bolo možné osadiť, je potrebný predný alebo zadný plastový alebo trubkový nosič. V súčasnosti sa popularite medzi jazdcami teší box Kimpex Nomad a Kimpex Deluxe, ktoré sú výhodné pomerom ceny k ich kvalite. Ak si však nie ste istí výberom, neváhajte kontaktovať odborníkov – predajcov, ktorí vám všetko ochotne vysvetlia a poradia.

motorky s kufrem

Dopredu aj dozadu

Boxy môžete umiestniť dopredu alebo na zadnú časť.

Predné kufre sú vyrábané z kvalitného polyetylénu. Zaujímavosťou je, že ich tvar umožňuje na vrchnú plochu pripevniť aj dva kanistre na benzín s objemom 5 litrov. Uzatváranie je riešené jedným centrálnym zámkom, dve vnútorné komory nie sú oddelené, takže preprava dlhších predmetov nie je problém. K baleniu patria aj U háky, ktorými ich pripevníte k nosiču. Box vám nijako nebráni vo výhľade a ani vás neobmedzuje v jazde.

– Zadný box je takisto priestranný a po celom obvode je utesnený, aby dnu nevnikal prach a voda. Otváranie je riešené na spôsob dvoch gumových úchytov, ktoré je možné uzamknúť visiacim zámkom, ale ten v cene nie je. Kvôli vyššej bezpečnosti je box vybavený zadnými odrazkami a v závislosti od jednotlivého typu sú aj jeho rozmery a vybavenie, ako je možnosť opierky na chrbát a podobne.