3 tipy na dokonalý jarný detox

Na jar dnes detoxikuje snáď každý. Viete, čo vám poviem? Je to veľmi dobre. Mám pocit, že ľudia skutočne konečne pochopili, že prečistiť svoj organizmus, je potrebné aspoň raz za čas. No a práve jar, je veľmi dobrým, ak nie najlepším, obdobím roka, v ktorom môžete svojmu telu dopriať poriadny oddych.

Rozkvitnuté ružové stromy na jar

Prečo je detox nutný

Kým sa dostanem k tým trom zázračným spôsobom prečistenia organizmu, ktoré vám sľubujem v nadpise tohto článku, chcela by som vám povedať len niekoľko slov k tomu, prečo je vlastne tak dôležité, svoje telo prečisťovať. V podstate to skutočne skrátim. Odpovedzte si na jednu otázku. Ktoré auto vydrží dlhšie? To, s ktorým chodíte pravidelne do servisu, alebo to, o ktoré sa nestaráte? Myslím, že odpoveď je veľmi jednoduchá a myslím, že ste pochopili aj moju metaforu, tak poďme k tým super spôsobom detoxikácie.

Bosá žena s košíkom s kvetmi stojí na chodníku

Detoxikácie s veľkým D na 3 spôsoby

  1. Ketodiet
    Ketodiet od Prodietix alebo bielkovinová diéta je určená prednostne na chudnutie, no je veľmi nápomocná aj pri jarnej očiste tela. Ak chcete tento o princíp využiť na tento účel, postačí vám aj mesiac. Skutočne, mne dokonca pomáhajú tri týždne, no keďže to chcem mať také „ucelené“, tak vždy na jar, v priebehu marca alebo apríla, si dám mesiac tohto diétovania a je mi skutočne dobre. Ak by ste chceli očistnú kúru spojiť aj s chudnutím, tak dodržiavajte diétu dlhšie.
  2. Prepláchnite si telo Voda, voda a ešte raz voda! Áno, na dokonalé prečistenie organizmu potrebujete skutočne len veľa vody a iných tekutín, ktoré vám doslova prepláchnu celé telo. túto kúru by ste mali dodržiavať minimálne mesiac. Vyzerá to tak, že za deň vypijete minimálne tri litre čistej vody, minerálky alebo vody s citrónom, mätou či iným ovocím a k tomu nejaký polliter až liter zeleného čaju.
  3. Ryža, voda a opäť ryža Posledný spôsob, ktorý sa u mňa taktiež ukázal ako veľmi efektný, je ryžová diéta. Počas týždňa jete len ryžu a počas ďalšieho týždňa, ryžu s troškou zeleniny. Kruté, no skutočne nápomocné a účinné.

Kúsky limetky v sklenenom pohári s vodou