Vykúzlite si čarovné Vianoce so svetelným závesom

Štedrý deň sa pomaly blíži. Koláče máte napečené, darčeky nakúpené a stromček ozdobený. Ale tieto Vianoce ste zatúžili aj po vonkajšej výzdobe domu alebo bytu.

Chceli by ste ohúriť vašich susedov?

Skúste svoj dom ozdobiť vianočnými LED svetelnými závesmi. Dokonale vedia nahradiť efekt svetelnej steny, ktorá sa používa na svadbách.

svetelny zaves

Kde viete svetelný záves aplikovať?

Svetelné závesy dokážu pokryť veľkú plochu steny, preto sú obľúbené nie len u majiteľov domov ale aj reštaurácií a hotelov. Viete si ich zavesiť na steny, balkóny a v poslednej dobe sú veľmi používané svetelné závesy na okná. Môžete ich použiť aj na osvietenie terasy alebo dvier, očaria každú návštevu.

Svetelné reťaze sú tvorené z jedného hlavného vodiaceho káblu, z ktorého visia ďalšie reťaze. Predávajú sa vo viacerých farebných prevedeniach a dĺžkach. Podľa plochy, ktorú chcete osvetliť zvoľte jeho rozmery. Dôležitým parametrom je aj farba. Zvoľte si také farebné prevedenie, ktoré sa vám bude hodiť do interiéru alebo exteriéru.

Akú farbu zvoliť?

Svetelné závesy obsahujú LED diódy s maximálnou svietivosťou. Majú dlhšiu životnosť, sú úspornejšie a šetrnejšie k životnému prostrediu. Predávajú sa v teplej alebo studenej bielej farbe. Akú si zvolíte, záleží na tom, akú atmosféru chcete vyčariť. Teplejšia biela farba navodzuje útulnejšie, rustikálnejšie prostredie. Naopak biela studená farba pôsobí modernejším a chladnejším dojmom. Hodí sa skôr k modernejším domom a interiérom.

svetelny zaves

Aký rozmer zvoliť?

Chcete si naaranžovať záves na okno? Neviete aký rozmer zvoliť? Najdôležitejšia je dĺžka. Klasický rozmer pre svetelný záves na okno je 3 x 2m.

V ponuke máme aj dĺžky:

  • LED svetelný záves 1,5m
  • LED svetelný záves 3m
  • LED svetelný záves 6m
  • LED svetelný záves 9m

Keď už máte vybrané miesto aj svetelný záves, skontrolujte či máte v dosahu zásuvku. Ušetrí vám to čas pri inštalovaní a hlavne nervy.