Alkohol je škodlivý pre mladých

Mladí ľudia a teenageri, ktorí navštevujú rôznu formu zábavu, napríklad diskotéky, to preháňajú s opojením od alkoholu a iných omamných látok. Neuvedomujú si svoje činy, ktoré neskôr môžu veľmi oľutovať.

 

sexuálny styk

 

Násilný pohlavný styk

Chlapci sa dokážu tak veľmi odviazať, že zabudnú na svoj charakter. Mnohí sú odvážni, keď sú pobúrení alkoholom. Prílišné opitie sa alkoholom u nich môže rozprúdiť veľké množstvo vzrušenia, čí môžu ublížiť mladej dievčine. Neuvedomujú si, či nezachádzajú priďaleko. Mnohí sú agresívni pri pohlavnom styku na diskotékach a dievčaťu tým ubližujú. Dievčatá sú častokrát plné modrín, ktoré cítia ešte zopár dní po neželanom pohlavnom styku. Chlapci ich niekedy aj znásilnia. Dievčatá sú bezbranné stvorenia, ktoré nemajú šancu uniknúť pred alkoholom opojeným silným chlapcom.

 

sex na diskotéke

 

Agresivita na uliciach

Teenageri opojení alkohol veľakrát robia bordel po uliciach. Cítia sa byť superhrdinami, ktorí môžu naozaj všetko. Rozkopávajú smetné koše, odhadzujú odpadky cestou na zem, tvária sa ako keby im celé mesto patrilo. K svojmu okoliu sa správajú neúctivo. Po požití alkoholu a omamných látok sa z nich stávajú neovládateľné stroje, ktorým ťažko niečo budete vysvetľovať. Neovládajú sa. Mnohí po rannom prebudení ani len netušia, čo všetko urobili a z čoho sa musia spamätať. Často krát nevedia, čo vykonali a dozvedajú sa to až od svojich rovesníkov. Mladí ľudia sa ako keby nevedeli zabaviť bez pomoci alkoholických nápojov. Ak vášmu dieťaťu dovolíte, aby si občas dosť vypil, nie ste správnym rodičom. Mali by ste svoje deti držať od zlých vecí, na ktoré ich lákajú ich rovesníci a kamaráti. Niekedy je to príliš zložité a odporovať vášmu teenagerovi sa proste nedá. Aj tak si urobí po svojom. V niektorých veciach mu nemôžete zabrániť. Je to jeho život a ako si ho pokazí je len na ňom.