Viete, v čom sa odlišujú moderné kuchyne od tých v minulosti?

Ak sa práve rozhliadate po novej kuchyni, určite ste si už zistili, aké sú módne trendy v tejto oblasti. Je pravda, že v rámci bytového dizajnu môžete nové trendy zaznamenať menej často ako je to napríklad pri oblečení, napriek tomu však výrobcovia kuchýň prichádzajú každým rokom s niečím modernejším, inovatívnejším, čo vám prácu v kuchyni uľahčí a navyše sa v nej budete cítiť príjemne. Moderné kuchyne sú dnes už úplne niekde inde ako tie, v ktorých pripravovali dobroty ešte naše staré mamy. Prečítajte si, čo by v moderných kuchyniach dnešnej doby rozhodne nemalo chýbať.

moderní kuchyň

Kuchyňa je dominantou celej domácnosti

Kuchyňu môžeme považovať za miestnosť, v ktorej trávime pomerne dosť času. Či už v nej pravidelne varíte alebo stolujete so svojimi najbližšími, potrebujete, aby bola nielen príjemná na pohľad, ale aj to, aby bola praktická a dostatočne veľká. Na úložný priestor v kuchyni netreba zabúdať, aj keď sa dnes do popredia tlačí minimalizmus. V oblasti moderných kuchýň má však iný význam, ku ktorému sa čochvíľa dostaneme. Ak ste niekedy zariaďovali kuchyňu, určite viete, že v jednotlivých skrinkách a poličkách sa toho ukrýva naozaj veľa. Hrnce, plechy, sitká, misky, príbor, hrnčeky, šálky, taniere a mnoho ďalších vecí, bez ktorých sa v kuchyni nezaobídeme. Moderné kuchyne sú prispôsobené modernému vybaveniu, no všetko však závisí od toho, aké máte priestorové možnosti.

designová kuchyně

Moderné kuchyne idú ruka v ruke s minimalizmom

Ak ste sa už rozhliadali po novej kuchyni a navštívili ste nejaké kuchynské štúdio, určite vám neuniklo, že moderné kuchyne sú veľmi jednoduché, funkčné a na pohľad príjemné. V rámci farieb máte dvere otvorené, avšak biela v kombinácii s prírodným drevom sa stáva nesmrteľnou. Čo sa týka skriniek, moderné je takzvané maskovanie. To znamená, že na prvý pohľad ide o hladkú stenu, ktorá v sebe ukrýva jednotlivé skrinky. Spotrebiče sú takisto ukryté v stene. Nenarúšajú tak celkový dojem z kuchyne. Spotrebiče môžete úplne schovať, alebo si zvoliť vstavené a farbu prispôsobiť farbe celej kuchynskej linky. Moderné kuchyne sú minimalistické, no aby nepôsobili úplne chladne, je vhodné doplniť ich nenápadnými predmetmi, ktoré celkový priestor zútulnia a dodajú mu teplo domova.

Viac o moderných kuchyniach sa dočítate na webovej stránke https://anrico.sk/.