Proteínová diéta: Ste na ňu naozaj pripravení?

Ste si naozaj istí, že viete všetko, http://eurodenik.cz/zdravi/kdy-se-cukr-stava-jedem čo potrebujete o proteínovej diéte vedieť ? Ak ste sa na chvíľočku zamysleli, tak určite čítajte ďalej. Aby sa totiž mohli dostaviť želané výsledky, musíte vedieť naozaj stopercentne, čo a ako počas jej dodržiavania robíte a nerobíte.

Základné pravidlo!!!
Ani štipka cukru, ani štipka tuku a dokonalé dodržiavanie všetkých „prikázaní“ diéty!!!
Žena v bielom svetri a s čiernymi vlasmi pózuje.jpg

Povinné tri fázy

Proteínová diéta má tri fázy.Prvá je najprísnejšia, druhá o čosi menej a tretia opäť o čosi menej. Základom je, aby ste v každej fáze dokonale a do posledného detailu dodržiavali všetky body diéty.

  1. Prvá fáza:Za deň musíte skonzumovať presne päť proteínových jedál. Povinná je aj povolená zelenina. Tej by ste mali skonzumovať aspoň pol kilogramu. Nie sú povolené žiadne iné jedlá.
  2. Druhá fáza:V priebehu jedného dňa musíte zjesť presne 4 proteínové jedlá a jedno normálne jedlo, ktoré musí pozostávať z povolených potravín. Aj v tejto fáze je konzumácia povolenej zeleniny viac než nutná.
  3. Tretia fáza: Ako nám to už z doterajšieho priebehu bielkovinovej diéty vyplýva, za deň budete jesť tri proteínové jedlá a dve jedlá normálne. Zoznam povolenej zeleniny je už o poznanie pestrejší, zeleninu musíte jesť stále, no a okrem nej si už sem -tam môžete dopriať aj nejaký ten kúsok jabĺčka alebo zemiaky.

Kus mäsa obložený zeleninou.jpg

Štvrtá nepovinná fáza

Aby ste sa vyhli neželanému jojo efektu, je potrebné absolvovať ešte jednu – štvrtú – fázu, ktorá však nie je povinná. Ide však o akési upokojenie organizmu. Predsa len, ak jeden deň konzumujete proteínovú stravu a na druhý skočíte do reštaurácie na pečený bôčik so zemiakovou kašou, svojmu telu veľmi nepomôžete. Štvrtá fáza by mala vyzerať tak, že jete pokrmy bohaté na bielkoviny a chudobné na cukry a tuky. Zároveň asi aspoň raz za deň doprajete jedno práškové proteínové jedlo.