Jazdu na motorke si užijete až s tou správnou výbavou a oblečením

Tak, ako vieme, že motorka predstavuje slobodnejšiu a zábavnejšiu alternatívu jazdy, rovnako je známe, že si žiada väčšiu pozornosť najmä z hľadiska bezpečnostných opatrení a vhodnej výbavy. Podľa istej štatistiky je vraj jazda na motorke takmer 35-krát rizikovejšia, než keď šoférujete auto.
Samozrejme za predpokladu pozornosti a zodpovednosti na cestách voči sebe aj druhým nás naopak čaká pravidelne atraktívny zážitok. Tu však zohráva úlohu takisto správne oblečenie a v prvom rade zodpovedajúca moto prilba. Jej výber je potrebné prispôsobiť špecifickým požiadavkám z hľadiska trasy, typu jazdy a motorky. Mala by teda dokonale chrániť vašu hlavu a zároveň poskytovať pohodlie, či už ste profesionálny alebo rekreačný jazdec. Také prilby shark helmets ponúkajú kvalitný výber z viacerých kategórií špeciálne prispôsobených konkrétnym vlastnostiam.Motorkár, akčné pozadie
Je však vhodné zamerať sa aj na ďalšie doplnky a oblečenie
Dážď, silný vietor, zima alebo naopak horúco až dusno sú faktory, ktoré sa dotýkajú pohodlia a celkového zážitku z jazdy. Preto je vhodné prispôsobiť im svoj odev. V neposlednom rade však musí ísť o spoľahlivú ochranu v prípade možného pádu.

  • Pád predovšetkým pri vyššej rýchlosti dokáže nepríjemne zodrieť kožu či spôsobiť zlomeniny a preto je u motorkárov obľúbený pevný materiál, respektíve hrubá koža. Rozhodne nejde len o imidž.

V nejednom prípade vravíme o celkom overale z tohto kvalitnejšieho, čiže hrubšieho materiálu a áno, takisto vyššej investícii. Sú síce dostupné aj pomerne lacné alternatívy moto oblečenia, tie však pravdepodobne pomôžu len raz a následne je potrebné investovať do nového. Naopak kvalitný materiál odolá aj niekoľkým pádom a ochráni pred ťažším zranením.Žena na motorke, model
Obuv
Vieme, že udržať rovnováhu motorky a ešte k tomu na nie príliš rovnom teréne je s jednou nohou fuška, obuv sa dokáže ľahko zničiť. Rovnako aj tá by preto mala byť mohutnejšia so spevneným členkom a hlavne tvrdou podrážkou.