Stavba plotu bez stresu? Hravo ju zvládnete aj sami!

Či už pred stavbou samotného domu alebo po jeho dokončení, prichádza na radu stavba plotu. Plot je niečo, čo oddeľuje náš pozemok od pozemku iných a častokrát nie je vnímaný iba ako funkčná časť pozemku, ale aj ako estetický doplnok, ktorý by mal ladiť so zvyškom domu a so záhradou. Na výber máte hneď z niekoľkých druhov plotu a preto záleží iba na vás, pre ktorý na rozhodnete. Modernými sa čoraz viac a viac stávajú drevené či kovové ploty. Majú totiž dlhú životnosť a pôsobia naozaj krásne. Dnes si však povieme niečo o tom, ako sa pustiť do stavby plotu svojpomocne a neprísť pri tom o rozum.

ploty

Dobrá príprava je základ!

Tak ako pri mnohých iných činnostiach, aj pri stavbe plotu platí, že pokiaľ sa riadne nepripravíte, môžete to rovno zabaliť. Zaručujeme vám, že bez poriadnej prípravy prídete o nervy už na začiatku. Stavbu plotu rozhodne nepodceňujte. V prvom rade je potrebné naštudovať si manuál, ako pri stavbe plotu postupovať. Jednotlivé kroky dodržiavajte počas celého procesu stavby a zbytočne ich nepreskakujte. Manuál má hlavu aj pätu a pokiaľ sa rozhodnete niektoré kroky vynechať, môže to mať v konečnom dôsledku vplyv aj na kvalitu výsledného plotu. Ešte predtým, ako sa pustíte do stavby plotu, skontrolujte, či máte všetky druhy náradia a iných pomôcok, ktoré budete potrebovať. Nezabudnite si tiež pripraviť terén, pretože vo vysokej tráve by sa vám pracovalo naozaj ťažko.

oplocení

Stavba plotu z pletiva je obľúbená a jednoduchá záležitosť

Pravdou je, že stavebne zložité ploty okolo rodinných domov si ľudia zväčša nechávajú postaviť profesionálmi. Pokiaľ človek nie je naozaj zručný, zaberie mu to kopu času a výsledok nemusí byť taký, aký si naplánoval. Stavbu pletivového plotu však zvládne úplne každý. Základom je vyvŕtanie otvorov do zeme, do ktorých sa budú následne umiestňovať stĺpiky. Tie by mali byť od seba v rovnakej vzdialenosti, preto sa odporúča vzdialenosť odmerať. Po upevnení stĺpikov sa následne natiahne pletivo, ktoré sa upevní po celej dĺžke stĺpikov. Práca s pletivom môže byť niekedy náročná, preto si radšej zavolajte na pomoc niekoho ďalšieho. Po dokončení sa môžete začať tešiť zo skvelo odvedenej stavby plotu.

Stavba plotu nie je nič náročné. Presvedčte sa o tom na našej stránke http://exterierstav.sk/.