Rukavice na hokej a bezpečnosť hráča

V zimnom období sú neoddeliteľnou súčasťou nášho šatníka rukavice. Poskytujú našim rukám ochranu pred chladom aj vo veľkej zime. Aby bolo možné hrať hokej, musia byť priestory, v ktorých sa odohráva skutočne chladné. Rukavice na hokej sú teda časťou, ktorú musí mať povinne každý hokejista ak chce, aby boli jeho ruky v teple a neustále chránené. Ich výber je však ovplyvnený viacerými faktormi.

hokejové rukavice

Rukavice na hokej a ich správna dĺžka

V hokejových rukaviciach by ste sa v prvom rade mali cítiť bezpečne. Mali by vám dokonale sadnúť a vaša ruka by sa mala cítiť príjemne. Problematický je výber podľa dĺžky. Existuje viacero veľkostí hokejových rukavíc, pričom za najdôležitejší parameter sa považuje výška hokejista. Okrem toho je tiež potrebné prihliadať aj na kritéria, akými je dĺžka prstov či postava hráča. Tieto parametre sú však individuálne. Rukavice pre starších hráčov sa štandardne delia do veľkostí číslo 13, 14 a 15. Výber veľkosti ovplyvňuje výška hráča. Rukavice na hokej číslo 13 sú vhodné pre hráčov, ktorí majú výšku maximálne 170 cm.

Hráčom vysokým od 170-180 cm najlepšie sadnú rukavice číslo 14. Pre tých najvyšších je najlepšia veľkosť číslo 15. Tieto informácie sú však len orientačné a závisia od potrieb hráčov. Existuje aj veľkostná tabuľka, ktorú si dokážete porovnať aj sami. Budete potrebovať len dostatočne dlhý krajčírsky meter. Zmerajte si dĺžku ruky od vnútornej strany predlaktia po ukazovák. Číslo, ktoré sa vám podarilo namerať si porovnajte s veľkostnou tabuľkou. Veľkou výhodou tejto metódy je aj to, že je kompatibilná pre všetkých výrobcov rukavíc. Nemusíte sa teda obávať, že rôzni výrobci majú rukavice očíslované inak. Podľa tohto postupu si jednoduchšie vyberiete rukavice na hokej, ktoré vám naozaj sadnú po všetkých smeroch.

Aké parametre je pri výbere rukavíc na hokej potrebné zvážiť?

S poznaním dĺžky ruky hráča to nekončí. Výber hokejových rukavíc ovplyvňuje mnoho faktorov. Pri výbere by ste tiež mali zvážiť aj to, o aký materiál máte záujem, ako často hokej vlastne hráte a koľko peňazí ste ochotní do ich kúpy investovať. Okrem toho by ste tiež mali vedieť aj to, že na trhu existuje viacero tvarov rukavíc.

Ak si aj vy chcete vybrať správne rukavice a mať tak ruky v teple a v bezpečí počas celej doby na ľadovej ploche, navštívte stránkuhttps://www.hokejovekorcule.sk/, kde nájdete ponuku na kvalitné rukavice na hokej. Doprajte vašim rukám to najlepšie aj vy!