Pravidelná údržba vášho auta mu predĺži život

Pri aute sú veľmi dôležité aj veci, ktoré sa na prvý pohľad javia ako úplné maličkosti. Napríklad také umývanie. To, totiž nie je len o tom, aby vaše auto vyzeralo pekne.

myčka auta

Pri jazde po ceste sa do podvozku auta dostáva kvantum nečistôt. V teplých obdobiach roka, je to o čosi lepšie, aj keď nie úplne ideálne. Najmä v lete, kedy je všetko extrémne presušené, sa nám do podvozku dostáva najmä veľké množstvo prachu. V noci zas teploty trošku poklesnú, dôjde k zrážaniu pár a pred tým nevinní prach, sa razom zmení na extra tuhú hmotu, ktorá vaše auto zo spodnej časti doslova obalí. To isté platí aj o zvyšku automobilu. Prach a taktiež množstvo peľov so stromov a iných rastlín, dokážu pekne poškodiť lak. Ak sa teda chcete týmto nepríjemnostiam vyhnúť, mali by ste minimálne raz do mesiaca navštíviť auto umyváreň.

V zime váš podvozok dostáva zabrať ešte viac. Posypová soľ, či štrkový posyp, je na cestách všade. Aj po niekoľkých metroch, je týmito materiálmi obalený celý podvozok a taktiež vnútro kolies. V tomto prípade lak až tak netrpí, aj keď to preňho nie je úplne ideálne. Počas zimy, by ste návštevu kvalitnej umyvárne, akou je napríklad autoumyváreň Dubnica, nemali určite podceňovať. Dajte však pozor na to, aby ste svoje auto neumývali počas extrémne nízkych teplôt. Radšej počkajte, kým sa budú pohybovať okolo nuly, ideálne aspoň trošku nad ňou. Ak neviete, čo presne vášmu autu počas zimy urobí dobre, neváhajte sa poradiť priamo v umyvárni. Hovoríme najmä o režimoch ako je voskovanie. Pri spomínaných nízkych teplotách, totiž nemusí ísť o najlepšie riešenie.

mytí auta

Ak by bola zima extrémne tuhá a šanca na umytie auta, by sa stále znižovala, pokúste sa aspoň opatrne vystriekať podvozok.Takto sa zbavíte podstatnej časti nečistôt. Lak nechajte radšej na pokoji a vydržte do jari. Maximálne ho môžete vo svojej garáži, kde nehrozia také nízke teploty, jemne pretrieť vlhkou handrou.