Kvalitná hokejová výstroj je alfa omega pre hokejistu!

Hokej je naozaj tvrdý šport, kedy je potrebné aby boli hokejisti dostatočne chránení. Práve preto je hokejova vystroj naozaj dôležitá. Počas hokejového zápasu môže byť v danej rýchlosti telo naozaj zranené alebo trafené letiacim pukom. Práve preto sú hokejisti doslova od hlavy až po mäty chránený mnohými prvkami, ktoré hokejová výstroj obsahuje. Mnohí z nás určite vedia o mnohých zraneniach, ktoré sa hokejistom stali najmä z toho dôvodu, že na sebe nemali určitú časť ochrany.

hokejové brusle

Nezabúdajte na ani jednu súčasť hokejovej výstroje!

V minulosti sme mohli byť svedkami toho, že prilba nepredstavovala povinnú súčasť, ktorú musela obsahovať hokejová výstroj. Našťastie sa tento trend postupom času a s pribúdajúcimi rokmi zmenil a dnes je hokejová prilba základ, ktorý predstavuje hokejová výstroj. Už v prípade, že hráč počas zápasu stratí na ľade prilbu, musí sa ísť automaticky vystriedať na striedačku. V tomto momente musí celú hru nechať tak a jednoducho odkorčuľovať preč, aby mu počas hry nebolo neúmyselne ublížené. Hokejová výstroj, ktorej hlavnou zložkou je prilba, obsahuje u mladých ročníkoch tzv. košík, neskôr plexisklo a dnes môžeme vidieť, že mnohí starší hráči majú okolie očí nechránené. Čo sa týka ochrany zubov a krku, taktiež to nie je pre hráčov povinnosť a mnohí ochranu na zuby a krk nenosia. V tomto prípade je však vhodné, aby boli tieto partie chránené a hlavne by bolo vhodné, aby bola ochrana krku povinnou zložkou, resp. položkou, ktorú by mala hokejová výstroj obsahovať.
hráči na střídačce

Ako sami dobre viete, hokejová výstroj je tvorená vestou, ktorá chráni ramená, ruky a hrudník, pretože vieme, že hokej je hra do tela a samotní hokejisti sú na to stavaní. Čo sa týka nohavíc, jedná sa o hrubšiu látku, pretože sa môže stať, že bude od nich odrazená strela na bránu. Keď sme už pri tých strelách, všetci hokejisti majú ochranu na nohy, ktorá je najdôležitejšia najmä v oblasti píšťaly, pretože sa počas zápasu snažia odrážať strely. Hokejová výstroj je koniec koncov naozaj dôležitá súčasť hokejistu. Práve preto by mala byť vyberaná naozaj uvážlivo a dôsledne a tak, aby čo najlepšie na danej postave sedela. Pokiaľ chcete ďalej vedieť, čo by mala hokejová výstroj obsahovať a kde nájdete tú najkvalitnejšiu, určite navštívte internetovú stránku https://www.hokejovekorcule.sk/.