Imidž je nanič, ak sa nechcete stratiť pri výbere diskov pre vaše auto.

Začala sa sezóna prezúvania pneumatík? Alebo len chcete dať svojmu autu trochu tuningu pomocou nových diskov. V súčasnosti je ponuka kolies taká široká, že vybrať si tie správne je skutočné umenie. Nie vždy môže byť kúpa toho konkrétneho komponentu najlepšia voľba. Pozrime sa na základné pravidlá, ako postupovať pri výmene diskov.

Pri kolesách je to ako pri topánkach. Musia sedieť. Pred kúpou nových diskov, je teda dobré si najprv preštudovať váš techničák. Výmena diskov je väčšinou záležitosť imidžu. Tu ale veľmi priestor na experimentovanie nie je. Je jasné, že namontovať na starú Škodovku 21-palcové zliatinové disky by bol trochu bizarný nápad. Disky musia uniesť váhu vozidla, musia byť kompatibilné so šírkou pneumatík, s dierami na skrutky, stredovým otvorom a mnohými ďalšími parametrami. Zároveň niektoré údaje v technickom preukaze ani nenájdete a vyžaduje sa dosť veľká technická zdatnosť na ich identifikáciu.

pneuservis

Hliníkové disky sú momentálne najbežnejšou výbavou moderných automobilov. Výhodou oproti oceľovým resp. plechovým diskom je ich dizajn, samozrejme aj výborné jazdné vlastnosti. Zvyšujú výkonnosť auta a tým znižujú spotrebu paliva. Na nerovnom povrchu poskytujú vďaka svojej pružnosti a rozloženiu energie väčšiu odolnosť voči nárazom. Pri brzdení efektívnejšie odvádzajú teplo. Hliníkové disky sú o čosi drahšie, to môže niektorých záujemcov odradiť. Za kvalitu sa pochopiteľne platí. Pozor si však treba dávať na neautorizovaných predajcov, ku každému nákupu diskov by ste mali dostať TUV certifikát. Predídete zbytočným komplikáciám.

A čo ak túžite po veľkých kolesách, aby vaše auto dostalo výraz športiaka? Tu tak isto platí pravidlo – radšej počúvať potreby vozidla po technickej stránke. Máte slabší motor? S veľkými alebo širokými kolesami bude pri rozbiehaní ešte pomalší. V zákrute vás prekvapí nižšia ovládateľnosť auta a na mokrej vozovke alebo snehu ťažšie brzdenie. Takže ak nie ste závodný automobilový pretekár, kľudne ostaňte pri štandardnej veľkosti.

Pneu_servis

Ste teraz už demotivovaní natoľko, že radšej predsa len ostanete pri starých kolesách? To rozhodne robiť nemusíte. Je tu ľahká pomoc. Navštíviť autoservis alebo pneuservis a nechať si poradiť od odborníkov. Takých určite nájdete v Pneuservise Dubnica. Poskytujú výmenu pneumatík a aj ich predaj, opravu a výmenu diskov a iné služby pre vaše kolesá. Takže žiaden stres, ak ste výmenu diskov sami nezvládli, nie je hanba požiadať o pomoc profesionálov.