Čo po ukončení troch fáz ketónovej diéty?

Ketónová diéta má tri oficiálne fázy. Prvá slúži na navodenie ketózy a radikálnu redukciu váhy. Pri druhej a tretej si organizmus na tento stav musí navyknúť, no a zároveň ide o prevenciu toho, aby ste kilogramy nabrali okamžite späť. Čo však po ukončení prvých troch fáz? Návrat k nezdravému spôsobu stravovania alebo zotrvanie v tom, čo vášmu telu robí dobre?Usmievajúca sa žena v tyrkysových šatách

Počas prvých troch fáz musíte konzumovať proteínové jedlá. Na začiatku ide o päť jedál za deň, na konci už len o tri. Po ukončení by ste sa však určite nemali vrátiť ku konzumácii sladkých dezertov, múčnych jedál a mastného mäsa. Ak tak urobíte, nemôžete očakávať, že to s vašim zdravotným stavom a ideálnou váhou nič neurobí.

Základom je teda zdravá a vyvážená strava. Taktiež treba dbať na pravidelnosť a celkový počet pokrmov, ktoré za deň zjete. Dve jedlá sú málo, no desať už veľa. Ideálny počet sa pohybuje medzi štyrmi až šiestimi pokrami za deň.
Taktiež nepodceňujte to, kedy jete. Hlavné chody by mali mať jasne stanovený čas. Tie menšie medzi nimi, teda desiata a olovrant či neskorá večera, nemusia byť realizované na minútu presne. Snažte sa ich však konzumovať aspoň v približne rovnakom čase.

Vašu stravu by aj naďalej mala tvoriť zelenina a potraviny s nízkym obsahom cukru a tukov. Alkoholu a vyslovene sladkým pokrmom sa snažte čo najviac vyhýbať. Nezabúdajte na používanie kvalitných olejov a taktiež na pestrosť. Pravidelný pohyb a striktné dodržiavanie pitného režimu, taktiež s vašou postavou, ale i zdravým, robí svoje.
Zeleninový šalát, do ktorého je pridávaný olivový olej
Určite nič nepokazíte tým, ak aj po ukončení prvých troch fáz, budete aspoň raz za deň konzumovať jedno proteínové jedlo. Takto budete mať istotu, že nejaké tie bielkoviny, a to v dostatočnom množstve, svojmu telu dodáte. Pokiaľ vám však proteínové jedlá zachutia a nebudete mať problém s ich častejším jedením, môžete s tým pokojne pokračovať.