Viete, ako si vybrať vhodné hokejové rukavice?

Ak hráte hokej, či už profesionálne alebo amatérsky, isto viete, že hokejové rukavice sú neoddeliteľnou súčasťou hokejovej výstroje. Hokejová výstroj pozostáva, okrem hokejových rukavíc aj z korčulí, hokejky, hokejovej vesty, nohavíc a rôznych chráničov. Viete však, ako si správne vybrať hokejové rukavice tak, aby vám sedeli na ruke tak ako majú? V tomto článku si predstavíme pár zásad, ako si správne vybrať hokejove rukavice.

hokejové rukavice

Zásada č. 1

Pri hokeji okrem toho, že potrebujete nohy na korčuľovanie, potrebujete aj ruky aby ste mohli držať hokejku. Hokejové rukavice je potrebné si skúšať vždy len s hokejkou, najlepšie s tou, čo hrávate. Pýtate sa prečo? Odpoveď je jednoduchá. V rukaviciach musíte mať dobrý úchop a ten zistíte len, keď uchopíte hokejku. Ak by ste si vybrali hokejové rukavice, v ktorých je váš úchop nie dobrý, mali by ste veľký problém pri hre, pretože hokej si vyžaduje najmä dobré korčuľovanie a hlavne dobrú a šikovnú hru s hokejkou, a to nie je až tak možné, pokiaľ neviete svoju hokejku dobre uchopiť.

Zásada č. 2

Okrem toho, že v rukaviciach máte dobrý úchop, musí byť vaša ruka v hokejových rukaviciach voľná, teda musí sa vám s ňou dať hýbať, čiže nemôže byť ani zápästie limitované pohybom. Nemôžete mať pocit stiesnenosti ruky a musíte mať pocit pohodlnosti. Zásada č. 1 a zásada č. 2 je mimoriadne dôležitá, či už si vyberáte rukavice pre vás alebo vyberáte rukavice pre vaše dieťa, ktoré ide hokej vyskúšať.

hokejista

Zásada č. 3

Materiál, z ktorých sú vyrobené rukavice musí byť kvalitný. Rukavice sa vyrábajú z rôznych materiálov, a čím je kvalitnejší, tým je lepšie. A to z jednoduchého dôvodu, hokejové rukavice neslúžia ako doplnok k hokeju. Ako sme už spomínali sú neoddeliteľnou súčasťou hokejovej výstroje, teda majú ochrannú funkciu. Čím je materiál kvalitnejší, tým viac chráni vaše ruky, či už proti úderu, nárazu alebo pádu. Okrem toho, majú aj vyššiu životnosť, teda aj pri denno dennom používaní vydržia dlhšiu dobu, https://cs.bab.la/slovnik/cesky-anglicky/na-dobu-neur%25C4%258Ditou teda ušetríte svoje finančné prostriedky. Ak máte záujem o kvalitné hokejové rukavice, či inú kvalitnú hokejovú výstroj, určite sa obráťte na internetové stránky spoločnosti https://www.hokejovekorcule.sk/.