Úspechy keto diéty zaručené

Byť zdravý, štíhly a vo forme je snom každého z nás. Určite ste mnohí vyskúšali zaručené „diéty“, výrazne si upravili hmotnosť ale potom ste stratené kilogramy opätovne nadobudli. Tzv. „jo-jo efekt je postrachom po ukončení odriekania a cieľavedomého chudnutia. Keto diéta Vám zaručí nielen zdravú a rozumnú úpravu hmotnosti, ale aj jej udržanie.

food-3223286_640

V čom spočíva jej tajomstvo?

Pri tzv. redukčných diétach dochádza k úbytku približne 40% svalovej hmoty a 60% tukových zásob. Pri nedodržiavaní súbežného cvičenia počas diéty dochádza k rapídnemu ochabnutiu svalov. Tie sa následne po ukončení celého procesu chudnutia nedokážu vysporiadať zo zvýšeným množstvom energie z potravy a ukladajú ju vo forme tuku. Výsledkom je ochabnutá, zoslabnutá postava a postupný jo-jo efekt – priberanie na váhe a vrátenie sa do pôvodného stavu. V mnohých prípadoch vyhladované tukové bunky spôsobujú, že človek má dokonca vyššiu hmotnosť ako pred samotnou diétou.

vegetables-3359815_640

Keto diéta je postavená na prirodzenom fyziologickom procese v organizme – ketóze. Pri zníženom príjme sacharidov a tukov a pri súčasnom zvýšenom príjme bielkovín (ketolátok) nastáva v organizme ketóza. Telo začína spaľovať tuky a čerpá z nich energiu. Svaly ostávajú neporušené a organizmus postupne stráca tukové zásoby a naše telo sa formuje do želaného tvaru. Výhodou keto diéty je spaľovanie aj podkožného tuku, ktorý obaľuje naše vnútorné orgány a zbytočne ich zaťažuje. Priaznivo tým pôsobí na zlepšenie zdravotného stavu. Keto diéta postupne znižuje chuť na sladké, priebežne odbúrava tuk, zlepšuje zdravotný stav a našu náladu. Jej výsledky podporujú a uznávajú aj odborníci. Predstavuje celostný program postavený na vedeckom princípe od postupnej zmeny stravovacích návykov až po návrat k bežnému jedálničku. Jej výsledky Vás zaručene prekvapia.