S vhodným oblečením a obuvou sa pracuje lepšie a bezpečnejšie!

Vo svojej podstate dokážu mať práca na dome ako aj práca v robote spoločný cieľ. Tým cieľom je predovšetkým mať na sebe oblečený špecifický pracovný odev, ktorý by sa čo najlepšie prispôsobil týmto konkrétnym podmienkam. Musí chrániť a zároveň poskytovať požadovaný komfort pri niekoľkohodinovej práci. A z tohto istého hľadiska nesmie chýbať ani vhodná pracovná obuv na nohách.
Teda na čo by sme pri výbere mali myslieť?

Robotník, konštrukcie

Základom mnohých pracantov sú montérky. Respektíve kvalitné montérky. To znamená, že by mali byť https://slovnik.seznam.cz/cz-en/%3Fq%3Dn%25C4%259Bjak%25C3%25A9 vyrobené z pevnej látky, ktorá aj niečo vydrží a pri prvej príležitosti sa vám neroztrhnú. Pevná látka predstavuje výhody v ich možnom dlhodobom používaní. Konkrétne by malo ísť o kombináciu bavlny s polyesterom a poznávacím znakom kvality výrobného materiálu je fakt, že montérky pôsobia hrubým dojmom a sú hmotnostne ťažšie, než nejaké lacné alternatívy.
Ako bolo spomenuté v úvode, dôležitú ochrannú a komfortnú funkciu pri práci poskytujú vhodné topánky, respektíve obuv. Z hľadiska komfortu tým samozrejme nemáme na mysli športové tenisky, ale vo všeobecnosti topánky, ktoré sú buď protišmykové, alebo v prípade náročnej manuálnej práce pevná obuv, ktorá by mala mať takisto oceľovú špičku a chrániť nohy pred úrazom.

Postava, pracovná obuv

Pred úrazom vyvrtnutia členku alebo pred poranením pod vplyvom pádu ťažkého predmetu na prsty. Nezabudnime spomenúť takisto gumáky vhodné do vlhkého prostredia.
Pre niektoré typy práce sú neodmysliteľným doplnkom rukavice. Stretávame sa s nimi napríklad na stavbe, kde by mali byť samozrejmosťou. Najlepšie ich využijeme pri hrubej manuálnej práci, no niektoré pozície zasa vyžadujú dobrú citlivosť v prstoch. Vtedy sú vhodné tenšie a jemnejšie rukavice, vhodnou voľbou dokáže byť vrstvené. Takisto poznáme tie, ktoré sú určené pre prácu s predmetmi s vysokou teplotou alebo pri práci s chemikáliami.