Diéta, pri ktorej nehladujete

Pokiaľ ste klikli na tento článok, pravdepodobne hľadáte rôzne info, ako čo najúčinnejšie zhodiť pár kíl či skoncovať s nadváhou. A možno vám len záleží na tom, ako sa stravujete a strážite si svoju váhu. Vo všetkých prípadoch sa v tomto článku budeme venovať iba jednému, avšak veľmi známemu a prakticky overenému štýlu stravovania, akým je proteínová (bielkovinová) diéta, inak známa tiež ako ketónová.

lehká strava

Pravdepodobne ste o nej už počuli, minimálne o jej princípe, nakoľko je z dnešného množstva dostupných diét jednou z mála, na ktoré sa nezabudlo a v nejednom prípade sa doporučuje s logickým vysvetlením. Nejde totiž o žiadnu diétu, pri ktorej nezmyselne hladujete s krátkodobým efektom, ale proteínová diéta má jasný systém.

  • Jedávate pravidelne, pričom strava sa skladá z konkrétnych potravín bohatých na bielkoviny s tým, že sa snažíte vyhnúť vyššiemu príjmu sacharidov.

Cieľom tohto princípu je nastaviť metabolizmus do podoby, v ktorej bude za zdroj energie a spaľovania považovať predovšetkým prebytočné tuky. A preto je dôležité obmedziť sacharidy, ktoré sú prioritným zdrojom. Telo si za prioritný zdroj spaľovania zvolí tuky a vzniknuté ketóny. Bohatým príjmom bielkovín zachovávame nepoškodené svalstvo, zabránime fyzickej slabosti a napomáhame k rýchlejšej funkcii metabolizmu pri spaľovaní.

břišní posilování

  • Akonáhle sa metabolizmus nastaví do tohto systému, spaľovanie tukov bude prebiehať veľmi efektívne a takisto rýchlejšie.

Zatiaľčo v minulosti sme si pod pojmom proteínová diéta predstavili slaninu, vajce, ryby,…“sedliacky“ jedálniček vytvorený na vlastnú päsť, za posledné roky svoju formu inovovala.

  • Dnes má podobu internetových stránok, na ktorých nájdete starostlivo vypracované rozvrhy stravovania spolu s možnosťou priamo zakúpiť špeciálne upravené a chutné pokrmy, ktoré detailne zodpovedajú požiadavkám ketónovej diéty ako ketodiet Prodietix.sk.