Aký spôsob tlače vybrať pri tlačení fotografií?

Objednávka vytlačenia či vyvolania fotografií je dnes jednoducho dostupná služba, ktorá sa dá objednať aj prostredníctvom internetu. Na vybranej webovej stránke si následne ľahko nahráte vami vybrané fotografie a navolíte si žiadúce parametre. Vyberať môžete spomedzi niekoľkých veľkostných rozmerov a taktiež aj podľa prevedenia papiera a toho, akú povrchovú úpravu chcete, aby výsledné fotky mali. To znamená, že na výber je zväčša tlačiarenský papier v niekoľkých stupňoch kvality, na ktoré sa následne zhotovená fotografia vytlačí buď s lesklým povrchom, alebo matným povrchom. Dôležitá možnosť výberu, ktorá sa nachádza pri zadávaní parametrov je však tiež i spôsob tlače, ktorý si môžete zvoliť.

tlačiarenské zariadenie

Na výber sú zväčša tri spôsoby tlače, ktoré sa odlišujú nasledovne:

  • Spôsob tlače FILL – kompletné vyplnenie celého papiera. Pri tomto spôsobe tlače bude na papieri celá plocha vyplnená fotografiou, podľa vami zvolených rozmerov. Výber spôsobu tlače metódou FILL, ale znamená určité riziko, že sa určitá časť fotografie nemusí vytlačiť správne, pretože fotka a papier budú mať odlišné pomery a proporciu strán.

vytlačená fotografia

  • Spôsob tlače FIT – uchovanie kompletnej fotografie. Pri spôsobe tlače metódou FIT sa zabezpečí to, že fotografia bude vytlačená na papieri v svojej kompletnej podobe tak, aby boli bez problémov viditeľné všetky jej časti. Zároveň sa však pri voľbe tohto spôsobu môže stať, že na papieri sa po vytlačení objavia voľné priestory, resp. biele okraje. Tieto biele okrajové časti, však majú za úlohu to, že sa proporcia papiera a fotky vyrovnajú, nech http://www.nakridlechandelu.cz/nech-minulost-byt/ je vytlačená vo svojej kompletnej podobe. Tlač spôsobom FIT je tým pádom vhodné zvoliť najmä v prípadoch, keď chcete mať istotu, že fotografia bude celá a nebude z nej nič chýbať.
  • Spôsob tlače FIT s možnosťou orezania – uchovanie kompletnej fotografie bez bielych okrajov. Tlač metódou FIT s orezaním je vlastne rovnaký princíp, ako klasická možnosť tlače FIT, avšak s tým rozdielom, že na papieri nebudú žiadne zbytočné biele voľné miesta na okrajoch. Fotka má po vytlačení kompletnú podobu bez bielych okrajov a nie je orezaná žiadna jej časť.