3 recepty na fajnové pochúťky, počas bielkovinovej diéty

Ketodiet Prodietix sa od druhej fázy trošku zmení. Ako? No predsa tak, že budete môcť jesť aj normálne varené jedlá. Zoznam surovín je obmedzený, to sa musí uznať, avšak aj napriek tomu, si môžete pripraviť množstvo chutných, zdravých a nesacharidových pokrmov. Tu sú tri z nich.Žltá omeleta s bylinkami na tanieri.jpg

Omeleta, tak trošku inak

Vajíčka sú samozrejme povolené, pretože ide o proteínovú bombu. Nemusíte si z nich však pripravovať len klasickú omeletu, praženicu alebo vajíčka na tvrdo. Veľmi chutným receptom, do ktorého môžete zakomponovať aj zeleninu, je frittata. Tento pokrm sa pripravuje veľmi jednoducho. Budete potrebovať panvicu, ktorá môže ísť aj do rúry, teda takú, ktorá má kovovú rúčku. Na panvici opražíte zeleninu podľa chuti a následne do nej nalejete vajíčka. Celú zmes vložíte do rúry, necháte upiecť a máte taký vajíčkový koláč.

Rizoto – nerizoto

Rizoto sa robí z ryže, no tá je plná sacharidov, takže si ju počas ketónovej diéty dopriať, bohužiaľ, nemôžete. Moderné zdravé rizotá, sa dnes často pripravujú aj z bulguru či z kuskusu, no ani tieto potraviny nie sú povolené, pretože ide o pšenicu. Rizoto si však môžete pripraviť z rôznych druhov strukovín. Pozor, až od tretej fázy diéty. Strukoviny sú totiž skôr zakázané.
Len pre zaujímavosť, okrem klasickej šošovice, hrachu a fazule, poznáme aj iné zaujímavé druhy. Napríklad čierna alebo oranžová šošovica sú veľmi chutné a jednoduché na prípravu.Zmes strukovín v bielej miske, na žltom tanieri so zeleninou.jpg

„Flákota“ mäsa, ako sa patrí

Mäso je počas diéty povolené, lepšie povedané, vyslovene vhodné. Mali by ste sa zmerať hlavne na také, ktoré nie je príliš mastné, teda napríklad bravčové alebo taký losos, nie sú na zozname povolených surovín. Hovädzie, na ňom však je, takže si môžete pokojne pripravovať stejky na rôzne spôsoby. Za deň môžete zjesť až sto gramov hovädzieho, čo je na normálneho dospelého človeka, viac než dosť.