Plný žalúdok a spaľovanie tukov – ako to funguje?

Mnoho ľudí si nevie predstaviť, že pri držaní diéty budú mať plný žalúdok. Áno, je to možné a dokonca potrebné. ak totiž počas chudnutie hladujete, môžete si rozhádzať celý metabolizmus, telo začne bojovať a výsledkom môže byť skôr priberanie.

Modrý tanier s bielymi kockami a nápisom burn fat

Jedlo nie je váš nepriateľ
Jednou z možností, ako chudnúť aj bez hladovania, je bielkovinová diéta. Možno ste už o nej počuli, možno aj čo – to čítali. Ja som ju pred istým časom držala. To, že pomohla je viac c menej jasné, pretože nech sa opýtate kohokoľvek, dokonca aj odborníkov na výživu a redukciu váhy, tak sa dozviete to, že tento princíp fungovať proste musí. Ako však funguje to, že máte neustále pocit sýtosti, teda, vy nemáte len pocit, vy ste sýti, no zároveň kilá letia dole ako divé? Veľmi jednoducho. Aj keď si mnohí ľudia myslia, že chudnutie je o tom, či je náš žalúdok prázdny alebo plný, v skutočnosti o tom vôbec nie je. O kilogramoch rozhoduje to, čo v žalúdku máme.

Tanier s kúskom jedla a vidlička na drevenom stole.

Tak napríklad, stačí aj malé množstvo mastných hranoliek, mäsa či slaniny, alebo také isté malé množstvo cukru a už priberáte. Naopak, veľké množstvo zeleniny alebo bielkovín, nič také nespôsobuje. Aby ste ma pochopili. Priberanie je spôsobené tukmi a cukrami. Ak ich budete prijímať, budete priberať. Samozrejme, ľudia, ktorí majú dostatok výdaju energie, teda pohybu, sa konzumácie takýchto potravín obávať nemusia. Keďže však býva omnoho častejšie to, že chudnú ľudia, ktorí toho pohybu až tak veľa nemajú, je potrebné sa sústrediť hlavne na tento jeden veľmi dôležitý a jednoduchý princíp.

Diéta musí fungovať
Či už to bude bielkovinová alebo iná diéta, ak stavíte na tento jednoduchý princíp, musí to fungovať! Neexistuje, aby nie. Pokiaľ budete všetko dodržiavať do poslednej bodky a pokiaľ nemáte žiadne iné zdravotné problémy, ktoré vám v chudnutí bránia, bielkovinová diét alebo akákoľvek iná diéta, ktorá funguje na podobnom základe, vám musí nepochybne pomôcť.