Moderné celosklenené dvere a dva najčastejšie mýty

Popularita celosklenených dverí sa teší rastúcemu záujmu a dnes ich vidíme nielen v interiéroch obchodných centier, kancelárií apod, ale takisto v bežných, prevažne však moderných domácnostiach.

skleněné dveře

Sklo je z pohľadu interiérov, a to aj tých rodinných materiálom s nadčasovými vlastnosťami a dizajnom, respektíve nejde iba o súčasný trend, ale takisto o trendový materiál blízkej budúcnosti. Teda pokiaľ zariaďujete modernú kanceláriu alebo byt, požadované vlastnosti nielen z estetickej, ale aj funkčnej stránky prinesú sklenené prvky, napríklad v podobe už zmienených celosklenených dverí https://lmmont.sk/sklenene-realizacie/sklenene-dvere/.

Ale priznajme si, s celosklenenými dverami sa spájajú aj isté zakorenené pochybnosti z ohľadu na to, že sú vyrobené z trochu netradičného a v minulosti v tomto smere prakticky nevyužívaného materiálu. Väčšinou však ide o takpovediac mýty plodené z neinformovanosti a my sa na niektoré z nich pozrieme.
K tým najčastejším sa zrejme radí obava z ich poškodenia, respektíve obáv z krehkosti skleneného materiálu. V tomto prípade tak musíme poznamenať, že napríklad pri výrobe celosklenených dverí sa používa sklo kalené, čiže tvrdené, ktoré je niekoľkonásobne odolnejšie voči nárazom a pri bežnom pravidelnom užívaní prakticky nerozbitné. V prípade rozbitia by sa však kalené sklo rosypalo na neškodné zaoblené čiastky malých rozmerov. Bezpečie je tak v tomto prípade zaručené.

rozbité dveře

Pravdepodobne sa v prípade týchto dverí stretneme i s tvrdeniami, že nezabezpečia dostatočné súkromie. Tento názor môžeme opäť vyvrátiť, nakoľko výrobcovia ponúkajú výrobu aj z matného, čiže nepriehľadného skla, poprípade sfarbeného alebo so špeciálnou potlačou. V prípade záujmu však môžete zostať pri čírom skle, ktoré zasa naopak dodá interiérom kvalitný prísun svetla a s ním potrebné osvetlenie. Voľba však už pochopiteľne závisí na individuálnych predstavách zákazníkov.